Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 717 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


śmieszne programiki

środa, 30 maja 2007 10:08

Ach te kobiety...!

sobota, 19 maja 2007 4:41


Moj Swiat


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (23) | dodaj komentarz

Bóg jest w śród nas ..!

sobota, 19 maja 2007 2:31

Przyjacielu!

To ja. Zmartwychwstały Jezus. Pisze, aby Ci podziękować za wszystkie te chwile, w których o mnie pamiętasz. Wiedz, że jestem z Ciebie dumny ilekroć starasz się dobrze żyć ze swoją rodzina, bliskimi, okazywać miłość i serdeczność, przebaczać i pomagać innym, uczciwie pracować, uczyć się...

Nawet nie masz pojęcia jak się cieszę gdy odwiedzasz mnie w świątyni! ...gdy się modlisz, przedstawiasz mi swoje problemy, prośby, nawet skargi! Bądź pewien, ze nasz Ojciec i Ja wsłuchujemy się w każde Twoje słowo, czy choćby westchnienie - z największa uwaga i czułością. Jednak... nie gniewaj się jeśli nie zawsze i nie od razu możemy spełnić te oczekiwania. Ale dziś - jeśli pozwolisz... to Ja będę miał kilka sugestii dla Ciebie. A wiec?

W takim razie posłuchaj:

Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać - nie obawiaj się. Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie. Gdybyś chciał poznać odpowiedz - po prostu pójdź do świątyni albo otwórz Pismo Święte. Ja rozwiązuje wszystkie problemy, ale wtedy kiedy to JA chce, nie Ty.

Gdy już wyślesz Twój list do mnie - przestań się martwic. Skoncentruj się raczej na rzeczach, które są obecne w Twoim życiu TERAZ. Jak na przykład:

Jeśli utkniesz w korku ulicznym - nie rozpaczaj. Są na świecie ludzie, dla których kierowanie własnym autem jest marzeniem ściętej głowy!
Jeśli masz kiepski dzień w pracy - pomyśl o człowieku, który jest bez pracy przez wiele lat...
Jeśli rozpaczasz z powodu nieporozumień miłosnych - pomyśl o osobie, która nigdy nie doświadczyła co to znaczy kochać i być kochanym...
Jeśli wściekasz się, że kolejny weekend minął nieciekawie - pomyśl o kobiecie pracującej 12 godzin na dobę, siedem dni w tygodniu, by wykarmić swoje dzieci...
Jeśli zepsuje Ci się auto w drodze, a do najbliższego warsztatu masz kilka kilometrów - pomyśl o człowieku na wózku inwalidzkim, który marzy o takim spacerze!
Jeśli zauważysz siwy włos na swej skroni - pomyśl o pacjentach chorych na raka, którzy bardzo by się cieszyli mając choćby takie włosy na głowie...
Jeśli jesteś w tym szczególnym miejscu w swym życiu, ze zastanawiasz się nad jego sensem i celem - bądź wdzięczny! Jakże wielu jest takich, którzy nie mieli szansy żyć wystarczająco długo, aby doczekać takiego momentu...
Jeślibyś znalazł się ofiarą czyjejś uszczypliwości, złośliwości, ignorancji czy małostkowości - pamiętaj, sprawy mogłyby potoczyć się jeszcze gorzej: to Ty mógłbyś być taką osobą!List Boga do kobiety....Kiedy stwarzałem niebo i ziemię, powołałem je do istnienia słowem! Kiedy stwarzałem mężczyznę, uformowałem go i tchnąłem życie w jego nozdrza.

Ale Ciebie, kobietę wymodelowałem po tym, jak tchnąłem dech życia w mężczyznę, bo Twoje nozdrza są zbyt delikatne. Pozwoliłem, by ogarnął go głęboki sen. Bym mógł wymodelować Cię cierpliwie i doskonale. Mężczyzna zasnął, by nie przeszkadzał mi w tworzeniu. Utworzyłem Cię z jednej kości. Wybrałem tę kość, która chroni życie mężczyzny. Wybrałem żebro, które chroni jego serce i płuca, i wspiera go tak, jak Ty powinnaś to czynić. Dookoła tej jednej kości ukształtowałem Ciebie; wymodelowałem Ciebie. Stworzyłem Cię pięknie i doskonale. Jesteś jak żebro, silna, a jednak delikatna i krucha. Jego serce stanowi centrum jego istnienia; jego płuca podtrzymują tchnienie życia. Klatka piersiowa, złożona z żeber prędzej sama będzie połamana, niż pozwoli, by coś zagrażało sercu.

Wspieraj mężczyznę, jak klatka piersiowa wspiera ciało. Nie zostałaś wzięta z jego stóp, by być pod nim, ani z głowy, by nad nim górować. Zostałaś wzięta z jego boku, by stać obok niego i być trzymaną przy jego boku.

Jesteś moim doskonałym aniołem..... Jesteś moją piękną, małą dziewczynką. Wyrosłaś na wspaniałą kobietę pełną doskonałości, ale wzrusza mnie, kiedy widzę czystość w Twoim sercu. Twoje oczy...... nie zmieniaj ich. Twoje usta - jakie to piękne, kiedy poruszają się w modlitwie. Twój nos, tak doskonały w swym kształcie. Twe dłonie, tak delikatne w dotyku. Pieściłem Twą twarz, gdy głęboko spałaś. Trzymałem Twe serce tak blisko mojego.

Ze wszystkiego, co żyje i oddycha, Ty jesteś do mnie najbardziej podobna. Adam chodził ze mną w chłodzie dnia, a jednak był samotny. Nie widział mnie, ani nie mógł dotknąć. Mógł mnie tylko poczuć. Więc wszystko, co chciałem, by Adam mógł dzielić i doświadczyć ze mną, złożyłem w Tobie. Jesteś szczególna, bo jesteś wyrażeniem mnie samego. Mężczyzna odzwierciedla mój obraz, kobieta, moje emocje.

Razem, wyrażacie pełnię Boga. A więc mężczyzno traktuj kobietę dobrze. Kochaj ją; szanuj ją, bo jest krucha.

Wyślij to do wszystkich wspaniałych kobiet, jakie znasz, by pobłogosławić ich dzień. Jest to list dla wszystkich kobiet w Waszym życiu. Waszych sióstr, Waszych matek, Waszych żon, Waszych córek i kobiet, z którymi pracujecie każdego dnia. Żyj, kochaj i się śmiej, a Świat będzie u Twych stóp.
Przyjdź Panie..."Gdy wszedł do łodzi, poszli za Nim Jego uczniowie. Nagle zerwała się gwałtowna burza na jeziorze, tak że fale zalewały łódź. On zaś spał. Wtedy przystąpili do Niego i obudzili Go, mówiąc: Panie, ratuj, giniemy! A On im rzekł: Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary? Potem wstał, rozkazał wichrom i jezioru, i nastała głęboka cisza. A ludzie pytali zdumieni: Kimże On jest, że nawet wichry i jezioro są Mu posłuszne?" (Mt 8, 23-27)

Jezu, Ty poznałeś burzę świata, wszedłeś do łodzi każdego życia. Jesteś obecny, bo Twoje Imię znaczy Emanuel; Bóg z nami, Bóg dla nas. Proszę Cię teraz, wejdź w moje życie. Moja łódź przewraca się. Widzisz moje udręki i cierpienia mojej świadomości i podświadomości. Przeniknij, Jezu, w samą głębię mojego ja. Ginę. Podnieś się, uśmierz moje burze. Rozkaż falom śmierci, które mnie otaczają, by przestały mi zagrażać. Powiedz jedno słowo, by uspokoić moje serce, bym mógł słuchać Twego boskiego i twórczego słowa.

(Trwaj w ciszy skupienia)

Wejdź, Jezu, do łodzi mojej rodziny i do łodzi świata. Niech obudzą Cię nasze krzyki, wyciągnij rękę, by zapanowała cisza. Przyjdź, Panie Jezu, przyjdź tam gdzie moje rany...

Przyjdź, Panie, wejdź w życie tych wszystkich, którzy żyją zniewoleni nałogami; narkotykami, alkoholem, seksem. Pomóż im robić postępy ku poprawie życia. Jezu, uspokój burze i spraw by wszyscy usłyszeli Twój głos i by przyniósł im pokój.


Modlitwa do Najświętszej Marii Panny …

 

Modlitwa do Najświętszej Marii Panny …

 

Maryjo, gdy stałaś obok krzyża Jezusa, On w ostatniej chwili swego życia powierzył Cię opiece swego umiłowanego ucznia. Taka była Jego wola, abyś nie pozostała sama, bez kochających Cię dzieci. W osobie św. Jana otrzymałaś w darze wszystkich ludzi pod swą matczyną opiekę. Twój Pierworodny Syn ich wszystkich Ci ofiarował.
        Maryjo, nasza rodzina głęboko wierzy, że Jezus kocha nas bardzo, bo wciąż powierza nas Tobie. Dodaje to nam odwagi, aby codziennie prosić Cię żarliwie w naszych intencjach i potrzebach naszych bliźnich.
        Ty nigdy nie gardzisz naszymi prośbami, dlatego tak śmiało do Ciebie wołamy.
        Bądź, Maryjo, z nami - swymi przybranymi dziećmi - gdy szczerze żałujemy i wyznajemy grzech Twojemu Synowi. Gdy żyjemy w pośpiechu, w zagonieniu codzienności i gdy zdążamy do pracy lub gdy jej poszukujemy.

        Wtedy też bądź, Maryjo, gdy krzyż do nas powraca i trzeba nam cierpieć z Twoim Synem i stać obok krzyża bliźnich i dźwigać także swój.
        I wtedy też bądź, Maryjo, gdy patrzymy na radość naszych dzieci, gdy posyłamy je do szkoły, patrzymy jak rosną, mądrzeją. I wtedy także, gdy nam niełatwo i gdy brakuje w domu pieniędzy.
        Ty, która jesteś pełna czułości, pocieszaj nas i módl się za nami grzesznymi, aby nic nie odwróciło nas od chwalebnego krzyża Twego Syna. Niech nasz dom i nasze serca będą Jego Królestwem i Twoim także. AmenPodziel się
oceń
1
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Duzy problem olej to ...!

niedziela, 08 kwietnia 2007 19:56

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 21 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  42 185  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O moim bloogu

To jest mój blog

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 42185

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

RTV-AGD